2
Dorosłych
Bez dzieci
Dorosłych
-
+
Wiek 0-3 Dziecko
-
+
Wiek 3-11 Dziecko
-
+
wybierz
Sprawdź dostępność
left
right
Wyczyść
Wybierz date przyjazdu

Spełniaj marzenia: wejdź na Mnicha

Chcesz zdobyć jeden z najbardziej znanych szczytów w Tatrach? Na campie Joga & Tatry zrobisz to pod okiem doświadczonego przewodnika wysokogórskiego!

Mnich. Na pewno nie raz widziałaś go podczas wycieczki nad Morskie Oko. Charakterystyczny szpiczasty szczyt, który kształtem przypomina zakapturzonego mnicha. Może nawet wypatrzyłaś na nim małe wspinające się punkciki… 

Nie jest to co prawda najwyższa góra w otoczeniu Morskiego Oka. Zalicza się już jednak do dwutysięczników (jest wyższy od Giewontu czy Kasprowego Wierchu). Jest też jednym z ulubionych szczytów alpinistów – także tych początkujących. 

 

Mnich (2068 m n.p.m.) – gotowa na przygodę?

 

Jeśli kochasz Tatry, ale do tej pory nie miałaś okazji (albo odwagi), by wejść na szczyt niedostępny dla zwykłych turystów – mam dla Ciebie świetną wiadomość. 

 

Teraz w ramach campu dla kobiet Joga & Tatry  możesz poczuć się jak prawdziwa taterniczka. Dla chętnych przygotowałyśmy nie lada gratkę: wejście na Mnicha z przewodnikiem

 

W czasie całej wyprawy będziesz w najlepszych rękach. Przewodnik wysokogórski, z którym zdobędziesz szczyt, jest także ratownikiem TOPR. To człowiek, który o bezpieczeństwie w górach wie wszystko. A że ciekawie opowiada – wrócisz z głową pełną tatrzańskich historii.

 

Nie musisz mieć taternickiego ani skałkowego doświadczenia. Cały sprzęt wspinaczkowy dostaniesz od przewodnika, pod ścianą będzie też przeszkolenie z obsługi szpeju. 

 

A w nagrodę (oprócz widoków) – po powrocie czeka na Ciebie pyszna obiadokolacja w naszej willi i zasłużony relaks w naszym ogrodowym domku SPA.

Wejście na Mnicha – czy dam radę? 

 

To naturalne, że możesz się wahać. Zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia we wspinaczce, a widziałaś jedynie taternickie zdjęcia ze szczytu. Uspokajamy: wybieramy najłatwiejsze wejście na Mnicha. Zdobędziemy go „od tyłu”, czyli od strony zachodniej i uroczej Dolinki za Mnichem. 

 

Tak o wejściu na Mnicha mówi Marysia – przewodniczka tatrzańska, która towarzyszy nam podczas campowych wycieczek w Tatry: „Szczyt jest łatwy, ale eksponowany. Jedyne, co trzeba, to trochę sił, chęci przygody i odrobinę odwagi”. Zdradzimy Wam, że nawet Doda dała sobie radę!

 

Jeśli zatem:

 

 • masz dobrą kondycję
 • nie masz lęku wysokości 
 • nie boisz się otwartych przestrzeni
 • byłaś już na wielu szczytach w Tatrach, także tych trudniejszych
 • a na jodze nie oszukujesz, przechodząc z deski do kija (silne ręce są w cenie)

 

z pewnością dasz radę i wspólnie zdobędziemy ten tatrzański dwutysięcznik! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, w każdej chwili możesz do nas napisać (rezerwacja@willaswoboda.pl) albo zadzwonić (+48 600 315 200 lub +48 502 626 948).

 

Jak się przygotować do wejścia na Mnicha?

 

Wejście na Mnicha wymaga profesjonalnego sprzętu do wspinaczki, m.in. kasku wspinaczkowego, uprzęży asekuracyjnej czy taternickiej liny do zjazdu. Dobra wiadomość jest taka, niezbędne wyposażenie jest już wliczone w cenę i otrzymasz je od przewodnika.

 

Co jeszcze warto zabrać na Mnicha?

 

 • Konieczna jest wygodna sportowa odzież, która nie będzie krępować ruchów. Zwróć uwagę na to, by dobrze oddychała i odprowadzała wilgoć od ciała.
 • Bardzo ważna sprawa to buty: nie muszą być to buty do wspinania, ale wybierz wygodne sportowe buty (ważne, żeby nie były na Ciebie za duże).
 • Pogoda w Tatrach bywa zmienna, dlatego warto zabrać do plecaka solidną kurtkę przeciwdeszczową, coś ciepłego do założenia na szczycie, czapkę lub opaskę oraz rękawiczki. 
 • Wspinaczka to nieco inny rodzaj wysiłku, a zanim wyruszymy na zdobywanie Mnicha, musimy najpierw dotrzeć do Morskiego Oka. Koniecznie zabierz ze sobą odpowiednią ilość napojów i jedzenia (np. sportowe batoniki). 

 

Jeśli zdecydujesz się na wejście na Mnicha z przewodnikiem – dostaniesz wcześniej od nas szczegółową informację o tym, jak się przygotować i co ze sobą zabrać. 

 

Wejście na Mnicha – przydatne informacje

 

 • Wejście na Mnicha odbywa się w parach, czyli Ty + druga uczestniczka campu + przewodnik wysokogórski
 • Cena wejścia na Mnicha dla uczestniczek campu Joga & Tatry to 600 zł od osoby 
 • W cenie otrzymujesz wypożyczenie sprzętu taternickiego niezbędnego do wspinaczki
 • W czasie całej wyprawy jesteś w najlepszych rękach doświadczonego przewodnika wysokogórskiego, który jest też ratownikiem TOPR
 • Opcjonalne wejście na Mnicha to tylko jedna z atrakcji na campie Joga & Tatry. Zobacz, co jeszcze na Ciebie czeka! 

 

 

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę?

 

Sprawdź terminy campów i szykuj się na wejście na Mnicha!